Umrl je podpredsednik RKS OZ Kamnik dr. Aleksandar Doplihar
Vedno nas je navdihoval – kot človek in kot zdravnik. Bil je velikodušen, radodaren, z izrednim posluhom za malega človeka, pogumen in pošten zagovornik teh, ki jih nihče ne sliši in ne opazi. Dr. Doplihar je bil človek z integriteto. Zaupali smo mu, ga cenili in imeli radi.
Z njegovim odhodom ostaja praznina. Hkrati z njo pa tudi hvaležnost in čast, da smo ga poznali in skupaj z njim prehodili pomemben del življenjske poti, ki nas je zaznamovala.
Ob slovesu izražamo globoko sožalje vsem njegovim najbližjim.
Namenitev dela dohodnine za donacije
Davčni zavezanec rezident lahko zahteva, da se do 1 % dohodnine, odmerjene po zakonu, ki ureja dohodnino, od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov.
Več o tem lahko preberete na spodnji povezavi:
Z vašo odločitvijo podpirate organizacijo, ki izvaja številne prostovoljske programe, s katerimi se zavzemamo za zaščito življenja, zdravja in zagotavljanje spoštovanja človekovega dostojanstva (npr. izobraževanja za pravilno ukrepanje ob nesrečah, vodenje in izobraževanje skupin za nudenje psihosocialne pomoči prebivalcem v stiski, programi krepitve vključenosti in razvoja socialnih kompetenc ljudi, ki se soočajo z materialno in socialno ogroženostjo, preventivne delavnice prve pomoči v vrtcih ter osnovnih in srednjih šolah, programi za spodbujanje krvodajalstva ter darovanja organov in tkiv in še mnogo drugih preventivnih aktivnosti).
Humanitarna pomoč Ukrajini
Humanitarna pomoč Rdečega križa Kamnik
Rdeči križ Kamnik in Občina Kamnik, še vedno zbira materialno pomoč za Ukrajino.
Zbira se:
- prehrano z rokom uporabe vsaj pol leta in zapakirano v originalno embalažo,
- higienske pripomočke (zobne ščetke, brivniki, zobne kreme, plenice za različne starostne skupine, ženski vložki in drugo),
- komplete prve pomoči z veljavnim rokom uporabe (npr. povoji, obliži, gaze, rute in podobno),
- gasilska reševalna ter osebna oprema (cevi, elektro agregati, črpalke, čelade, rokavice in škornji in podobno).
- Do nadaljnjega pa se ne zbira: oblačil, obutve, odej, rjuh in spalnih vreč.
Zbiranje pomoči poteka v okviru Rdečega križa Kamnik je trenutno v prostorih Kulturnega doma Duplica, Jakopičeva ulica 11, 1241 Kamnik.
Ure sprejema pomoči:
SREDA: od 15. do 17. ure
SOBOTA: od 9. do 11. ure
Za vse dodatne informacije lahko pokličete na telefon 01 831 16 97 RKS OZ Kamnik ali 051/374-207 (Katja Vegel - Občina Kamnik).
HVALA!
Skupaj zmoremo!
Pomoč Ukrajini tudi s strani Gimnazije
Pomoč Ukrajini tudi s strani Gimnazije in srednje šole Rudolfa Maistra Kamnik
Na Gimnaziji in srednji šoli Rudolfa Maistra se za pomoč obračajo tudi na vse občanke in občane, ki bi želeli kakorkoli pomagati pri zbiranju pomoči za begunce.
Potrebujejo predvsem topla oblačila in vse vrste higienskih pripomočkov, kot so plenice, vložki, vlažilni in čistilni robčki, prvo pomoč, zobne ščetke, zobne paste, odeje, spalne vreče, pakirano suho hrano in podobno.
Ure sprejema pomoči:
- od ponedeljka do petka: med 7. in 15. uro.
Kontaktna oseba: Karmen Belina (01/8303 212).
Denarna pomoč
Rdeči križ Slovenije
Akciji zbiranja sredstev za pomoč prebivalcem v Ukrajini se je pridružil Rdeči križ Slovenije. Za vse tiste, ki želijo pomagati, smo odprli sklic za zbiranje sredstev.
Svoj prispevek lahko nakažete na:
RDEČI KRIŽ SLOVENIJE, Mirje 19, 1000 Ljubljana
TRR: SI56 0310 0111 1122 296
SKLIC: SI00 96889
BIC BANKE: SKBASI2X
KODA NAMENA: CHAR
Uporabniki mobilnih storitev A1, Telekom, Telemah in T-2 lahko prispevajo tudi s poslanim SMS-om na 1919 z besedo BEGUNCEM (prispevate 1 evro) ali BEGUNCEM5 (prispevate 5 evrov).
Klicni center
Klicni center za informacije o pomoči osebam iz Ukrajine nudi informacije glede vstopa in bivanja v Sloveniji, postopka priznanja mednarodne zaščite ter kako lahko posamezniki ali organizacije nudijo finančno ali materialno pomoč ali ponudijo nastanitvene kapacitete osebam iz Ukrajine.
Elektronski naslov: info.ukrajina@gov.si
Pokličete lahko vsak dan od ponedeljka do nedelje med 8. in 18. uro.
Za klice iz tujine je na voljo številka +386 1 47 87 530.
OBVESTILO UDELEŽENCEM PRVE POMOČI
Udeleženci tečajev za opravljanje prve pomoči morajo slediti navodilom, ki so v rubriki na naši spletni strani pod PRVO POMOČ.
Pred izvedbo tečaja morajo izpolniti priložen obrazec o zdravstvenem stanju in ga prinesejo pred pričetkom izobraževanja. Brez izpolnjenega vprašalnika ni mogoče pristopiti k tečaju PP. Prav tako je prepovedan vstop osebam, ki kažejo znake prehladnih obolenj, kašljajo, kihajo zaradi epidemiološke slike in posledično pogojev, ki so navedeni na spletnih straneh NIJZ.
Pred pričetkom tečaja iz prve pomoči bomo vsem udeležencem izmerili telesno temperaturo zato prosimo, da udeleženci pristopijo na tečaj cca 10 minut pred pričetkom tečaja!
(priporočila MZ in NIJZ ter RKS)
sprejemanje rabljenih oblačil
SPREJEMANJE RABLJENIH OBLAČIL POTEKA VSAKO DRUGO SREDO V MESECU, MED 10 IN 12 URO, TER 14 IN 16:00 URO, IZJEMOMA PA PO PREDHODNEM DOGOVORU NA TELEFONSKO ŠTEVILKO 08 2005 774.
KDAJ: v ponedeljkih med 9. in 12. uro
v sredah med 10. in 12. uro
v petkih med 9. in 12. uro
Navedene uradne ure so tudi uradne ure za informacije
preko telefona.
LOKACIJA: skladišče OZRK Kamnik
(zraven Glasbene šole in Zavoda za zaposlovanje)
V kolikor skladišče v zgoraj navedenih urah ni odprto, pokličite na 01 8311 697, da opravimo prevzem.
Oblačila naj bodo čista, nepoškodovana, zložena v kartonaste škatle.
Naprošamo vas da, neuporabnih umazanih in strganih oblačil ne nosite.
Oblačil ne puščajte pred skladiščnimi prostori
e-pošta: kamnik.ozrk@ozrks.si
PREVZEM OBLAČIL
PROSIMO, DA NAM OBLAČILA, KI JIH NE POTREBUJETE VEČ NE PUŠČATE PRED VRATI.
Naše skladišče za sprejem oblačil deluje vsako drugo sredo v mesecu med 10 in 12 uro, ter med 14 in 16 uro.
ZA PREVZEM PREDHODNO POKLIČITE ŠT; (01) 8311 697 V ČASU URADNIH UR.
PONEDELJEK, SREDA IN PETEK MED 9.00 IN 12.00 URO.
razdeljevanje humanitarne pomoči
RAZDELJEVANJE POMOČI
KDAJ: enkrat na mesec, DRUGA SREDA V MESECU
med 10. in 12. ter 14. in 16. uro.
Upoštevamo pravila socialnega distanciranja, kar pomeni, da se brez potrebe ne družimo z osebami izven skupnega gospodinjstva, pazimo na razdaljo 1,5 m, obvezna je uporaba zaščitnih mask!
Odprto bo tudi skladišče z oblačili!
LOKACIJA: skladišče OZRK Kamnik
(zraven Glasbene šole in Zavoda za zaposlovanje)
PREJEMNIKI: socialno ogroženi občani občin Kamnik in Komenda,
ki so izpolnili vlogo za dodelitev pomoči in na podlagi
zahtevanih dokazil upravičenost do pomoči
VLOGA: prevzamete jo v pisarni OZ RK Kamnik,
Ljubljanska 1, v času uradnih ur
CENZUS ZA DODELITEV: 400 EUR / 1 oseba
200 EUR / družinski član
V kolikor doživite elementarno nesrečo, ali ste v hudi materialni stiski vam neglede na cenzus lahko ponudimo pomoč v hrani ali oblačilih. Predhodno nas obvestite na telefonsko številko: 01 831 16 97
Upravičenci morajo vloge skupaj z dokazili za dodelitev humanitarne pomoči posredovati najkasneje do DO ODPREVE UKREPOV VLADE RS (Covid 19).
OBVEZNA DOKAZILA: potrdilo iz gospodinjske evidence - Upravna enota Kamnik, ODD notranje zadeve, dovoljenje za stalno bivanje v RS - tujci UE, vsi redni in občasni dohodki in prejemki družine v zadnjih dveh mesecih (pokojnina, odločba o denarni socialni pomoč CSD, dohodki iz dejavnosti KD FURS (ob sredah na občini Kamnik), dohodki po zakonu o socialnem varstvu, starševstvu v primeru več otrok, evt. priporočilo CSD, brezposelne osebe morajo vlogi priložiti prijavo na zavodu o zaposlovanju za vse osebe, ki so delovno aktivne
Osebe, ki ne prinesejo vseh potrebnih dokazil RKS OZ Kamnik ne bo mogel obravnavati, saj bo vloga nepopolna.
Vloge z dokazili o izpolnjevanju pogojev za dodelitev humanitarne pomoči je potrebno dostaviti v pisarno RKS Območno združenje Kamnik, Ljubljanska 1, v času uradnih ur, do vključno 02.10.2020. Osebe, ki ne bodo dostavile potrebnih dokazil in nove vloge bodo črtane s seznama prejemnikov humanitarne pomoči.
Vsako spremembo dejstev in okoliščin, ki so bistvene za dodelitev pomoči morajo upravičenci sporočiti v 15 dneh od nastale nove okoliščine na RKS območno združenje Kamnik.
RKS Območno združenje Kamnik obvešča, da lahko tisti socialno ogroženi prebivalci občin Kamnik in Komenda, ki jim Center za socialno delo v celoti odreče dodatek oziroma izredno socialno pomoč ali minimalno presegajo cenzus, z vlogo zaprosijo za nakup šolskih potrebščin. O vlogi bo odločala Komisija za socialna vprašanja Območnega združenja Rdečega križa Kamnik.
Pripete datoteke
Poslanica RKS
Resnični junaki našega časa
Poslanica predsednice RKS ob Svetovnem humaniatrnem dnevu
V počastitev dela humanitarnih delavcev, aktivistov in prostovoljcev po vsem svetu ter spomina na humanitarne delavce, ki so izgubili življenje med opravljanjem službenih dolžnosti, je bil 19. avgust določen leta 2008 za mednarodni dan humanitarnosti. Generalna skupščina ZN se je za ta datum odločila, da bi obeležila spomin na 19. avgust 2003, ko je bilo med bombnim napadom na hotel Canal v Bagdadu v Iraku ubitih 22 ljudi, vključno z glavnim humanitarcem v Iraku Sergiom Vieira de Mello. Vse do danes je pri opravljanju humanitarnega dela življenje izgubilo še veliko dobrih ljudi. Samo v letu 2019 so po svetu so napadli 483 humanitarnih delavcev: 125 je bilo ubitih, 234 ranjenih in 124 ugrabljenih v skupno 277 ločenih nezgodah.
Na ta dan obeležujemo spomin na humanitarne delavce, ki so med opravljanjem dela izgubili življenje; izrekamo priznanja humanitarnim delavcem, ki opravljajo svoje delo ter krepimo zavedanje javnosti o pomenu humanitarnega delovanja in mednarodnega sodelovanja.
Svetovni humanitarni dan letos obeležujemo v okoliščinah, ko se svet v zadnjih mesecih še naprej bori proti pandemiji covida-19 in humanitarci tudi pri nas premagujmo ovire brez primere, da bi pomagali ljudem. Humanitarci premagujejo neslutene ovire zaradi pomanjkanja dostopa in omejitev, ki jih postavljajo vlade po vsem svetu, da še naprej rešujejo in ščitijo življenja, kljub reševanju konfliktov, negotovosti, pomanjkanju dostopa in tveganj, povezanih s covidom-19.
Svetovna organizacija in Mednarodno združenje Rdečega križa in Rdečega polmeseca v letošnji kampanji ob svetovnem humanitarnem dnevu predstavljata navdihujoče osebne zgodbe humanitarcev, ki med pandemijo covida-19 zdravijo in preprečujejo covid-19, zagotavljajo hrano ranljivim ljudem v stiski, ženskam in dekletom zagotavljajo varne prostore; pomagajo pri porodih, se borijo proti kobilicam in vodijo begunska taborišča.
Vsem požrtvovalnih humanitarcem po svetu in še posebej mnogim, ki si v naši sredi po svojih močeh prizadevajo lajšati stiske ljudi v za nas novih, nepredvidljivih okoliščinah izražam globok poklon in se jim zahvaljujem za njihovo resnično junaško delovanje.